Martin Vohánka
Česká republika

Martin Vohánka

Filantrop a podnikatel

Martin Vohánka je podnikatelem a oddaným filantropem, který se vášnivě zajímá o rozvoj občanské společnosti. V roce 2016 spoluzaložil Nadační fond nezávislé žurnalistiky a Nadaci BLÍŽKSOBĚ, neziskovou organizaci podporující rozvoj demokratických hodnot a institucí a transformaci vzdělávacích systémů v České republice.

V roce 1995 založil společnost Eurowag a dodus je jejím CEO. V průběhu let Martin úspěšně rozvinul a rozšířil podnikání z řešení pro platby za energie na integrovanou platformu pro platby a mobilitu pro odvětví komerční silniční dopravy (CRT), která zahrnuje platby za energie a mýtné, palubní telematiku, optimalizaci tras a mnoho dalšího.

Martinova společnost se věnuje poskytování výhod digitalizace ve velkém měřítku každé komerční silniční dopravní společnosti. S těmito podniky vyrůstal, trávil čas s řidiči kamionů a s rodinami, které je vlastní a provozují, aby pochopil, co potřebují pro zvýšení efektivity. Jeho vizí je vybudovat bezproblémový integrovaný digitální ekosystém a přinést revoluci na střední míli, která bude přínosem pro zákazníky, partnery i celou planetu.