Pierre S. duPont
Spojené státy americké

Pierre S. duPont

Partner at Cerity Partners a G8 duPont Family Member & G5 Wood Family Member

Pierre S. duPont je partnerem společnosti Cerity Partners v New Yorku. S nadšením pomáhá klientům se správou majetku, promyšleným investováním či budováním firem, řízením jejich Family Offices a filantropických aktivit, a předávat bohatství jejich potomkům a komunitám, ve kterých žijí.

Pierre se více než 25 let věnuje zakládání podniků, investování a poskytování strategického poradenství v oblasti růstu začínajících společností a středně velkých podniků, včetně rodinných firem. Poskytuje poradenství jednotlivcům a rodinám jak v oblasti jejich podnikání, tak v oblasti osobního a rodinného majetku, ať už finančního či nefinančního, a v rámci růstu jejich osobního i rodinného jmění.

Před nástupem do Cerity Partners působil ve společnosti Two Sigma Investments v diverzifikovaném hegde fondu v oblasti globálních akcií, měn a komodit s majetkem pod správou ve výši 50 mld. USD. V Two Sigma byl zodpovědný za IEA (investice do čistých energií), Venture Capital a čínské Private Equity investice s vlastním Two Sigma kapitálem. Byl také zodpovědný za rozvoj podnikání v Tichomoří a vztahy s investory.

Získal bakalářský titul v oboru elektrotechniky na Princetonské univerzitě a většinu 80. let pracoval jako vývojář softwaru a inženýr technické podpory zaměřené na analýzu dat pro výrobní společnosti. Je odborníkem na umělou inteligenci, expertní systémy, počítačovou lingvistiku a to, čemu se dnes říká "big data". V 90. letech Pierre spoluzaložil několik softwarových společností a jednu z nich v roce 1993 uvedl na burzu.

Pierre je v řídícím výboru New York Alternatives Investment Roundtable a členem The Economic Club of New York. Je mentorem v Smith Family-Business Initiative na Cornellu a v Princentonské podnikatelské radě (Princeton Entrepreneurship Council). Pierre je také členem správní rady International Foundation for Art Research, North Haven Casino Yacht Clubu, kde je také pokladníkem, a nadace Pete duPont Freedom Foundation.